borůvkový koláč bez živočišných produktů

Je to tady! Léto v plném proudu a vypadá to, že v Čechách dokonce panuje krásné počasí. Tady u nás ve Skotsku je to naopak, ale včera jsem se probudila s nehoráznou chutí na borůvkový koláč. Takový ten tradiční, který dělávala babička. Takže pořádně s cukrem a bílou moukou, žmolenkou a se vším všudy. Už jsem ho dlouho neměla, hlavně proto, že moje maminka se snaží vždy vše udělat co nejzdravěji a s nejmenším množstvím cukru atp. Já jsem za to byla a vždycky budu ráda, ale včera jsem fakt potřebovala zahřešit.

Nejdřív jsem si říkala, že upeču celý velký plech a pak to tady budeme postupně jíst celý týden. Jenomže, protože se moc dobře znám, radši jsem zvolila chlebovou formu a dobře jsem udělala. Vyšlo mi to tak na pět většich kousků koláče a všechny jsem je do večera měla v sobě. Přítel ochutnal jeden, ale tak nějak jsme se o něj podělili, protože nestíhal kousat rychleji, než já.

Ani se nestydím a už si ho plánuju upéct znovu. Jen musím do města pro ovoce. Určitě ho vyzkoušejte.

Recept

Veganský borůvkový koláč

Těsto

200g hrubé mouky

100g špaldové mouky

1 lžička prášku do pečiva

140g hnědého cukru

citrónová kůra z jednoho celého citrónu

150ml rostlinného mléka

2 vajahit vejce

borůvky a nebo jiné lesní ovoce

Drobenka

3 lžíce rostlinného margarínu

8 lžic hrubé mouky

5 lžic hnědého cukru

Ve větší míse si smícháme mouky, cukr, prášek do pečiva a citrónovou kůru. Máslo rozehřejeme na mírném ohni a smícháme s mlékem. Společně s vajahit vejci přidáme máslo s mlékem do mísy s moukou. Lžící pořádně promícháme a vyložíme s tím plech, který jsme si předem vymazali a moukou vysypali.

Poklademe ovocem.

Zasypeme drobenkou, kterou jsme získali smícháním surovin na drobenku.

Pečeme asi 30 minut při teplotě 175 stupňů.

#veganskýrecept #vegan #veganskýkoláč #borůvkovýkoláč