jarní zelený salát

Tento salát je inspirován receptem od Lazy Cat Kitchen - určitě tento food blog omrkněte, pokud ho ještě neznáte.

Tenhle salát je prima osvěžujícím obědem, který nasytí a zaručí obrovský příjem zeleniny. Hlavní je uvařit quinou tak, aby byla nadýchaná a nelepila se. Smažené cukety jsou mňamózní. Já si jich vždy usmažím trošku víc a pak je naaranžuju na hummus spolu s dalšími "zbytky" z lednice.

Příští recept bude právě hummus, kde Vám prozdradím, jak ho servírujeme u nás doma.

Tenhle salát si, jako každý jiný salát, určitě upravte tak, jak je Vám libo. Použijte pouze zeleninu, která Vám chutná a kterou máte zrovna k dispozici. Udělejte si ho tak, aby Vám co nejvíce chutnal a pokud ho dáte na instagram, určitě budu moc ráda, když mě označíte. Bude to pro mě super inspirace pro příště.

Recept

1/2 hrnku quinoy

1 hrnek brokolice

1/2 hrnku mraženého hrášku

1 malou cuketu

1/2 okurky

1 jarní cibulka

2 ředkvičky

malý kousek červeného zelí

hrst petrželky

hrst bazalky

1 avokádo

zálivka

olivový olej

citrónová šťáva

česnek

sůl a pepř

1.

Quinou si uvaříme v 1 hrnku vody. Po vypaření veškeré vody ji přikryjeme pokličkou a necháme ji takto stát alespoň 10 minut.

2.

Středně velký hrnec si naplníme vodou a přivedeme ji k varu. Když se voda začne vařit, přidáme brokolici a hrášek a vaříme 2 minuty. Poté zeleninu přecedíme a ihned ji vhodíme do mísy plné studené vody s ledem. Zachováme tím krásnou zelenou barvu brokolice a hrášku.

3.

Cuketu nakrájíme na plátky a smažíme na oleji se solí a pepřem.

Okurku, zelí, jarní cibulku a ředkvičky nakrájíme na tenké plátky.

Bylinky nasekáme najemno.

4.

Ve velké salátové míse smícháme všechny ingredience společně se zálivkou. Avokádo nakrájíme a položíme na salát. Nyní salát můžeme posypat sezamovými semínky, nebo jinými oříšky, ale nemusíme.

#veganskýrecept #Veganskýsalát #Veganskýoběd #reept