domácí "ferrero", tedy jeho zdravější verze

Jupí, konečně je na světě veganské ferrero a určitě to zase bude tak, že se ho v příštích pár dnech úplně přeláduju až mi z něj bude šoufl a už si ho pak nikdy víc neudělám.

Takhle to bohužel občas chodí, když je něco tak dobrý, až to bolí.

V receptu je použita hořká čokoláda, javorový syrup a kokosový cukr, tudíž je variantou "zdravější" než kdybychom použili hodně cukru. Rozhodně to ale neznamená, že bychom ho měli sníst na posezení. Mě se to už dvakrát podařilo, ale opravdu Vám to nedoporučuji. Snad v sobě najdete větší sílu vůle, než já.

Na tohle ferrero jsem nejdříve zkaramelizovala lískové ořechy, které se musí nechat vychladnout. Jinak by nebylo možné je nasekat. Proto doporučuji provést zkaramelizování den předem.

Recept

Veganské Ferrero

zkaramelizované oříšky

xxg lískových ořechů

xx polévkové lžíce kokosového cukru (můžete použít i třtinový)

špetka vanilky

špetka mořšké soli

xx vody

Lískové oříšky si nasekáme nahrubo. Teflonovou pánev nahřejeme na sucho na sporáku a přidáme cukr, sůl, vanilku a vodu. Mícháme dokavaď se cukr nerozpustí a poté přidáme oříšky. Za stálého míchání vaříme dokavaď se voda nevypaří. Ihned přeneseme na prkýnko a pánev urychleně umyjeme. Za několik hodin můžeme nasekat velkým ostrým nožem a nebo chopperem.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nechcete zaobírat karamelizací lískových ořechů, klidně tento krok vynechte a použijte oříšky bez karamelizace.

náplň

170g oříškového másla (např. lískového, mandlového, kešu)

2 lžíce javorového syrupu

2 lžíce kokosového oleje

3 lžíce kakaového prášku

6 lžic nasekaných lískových oříšků

13 celých lískových oříšků

Oříškové máslo, javororý syrup a kokosový olej si rozpustíme ve vodní lázni a přidáme nasekané oříšky a kakao. Náplň necháme vychladit a poté strčíme na pár hodin do lednice. To hlavně proto, aby se hmota dala hezky tvarovat.

Při tvarování kuliček si navlhčete ruce studenou vodou a studenou lžící nabírejte čokoládovou hmotu. Do každé kuličky vtiskněte lískový oříšek. Vytvarované je pokládejte na menší prkýnko, či do krabičky. Mějte na paměti, že by se kuličky neměly dotýkat. Zůstanou tak krásně kulaté. Vložte je na pár hodin do mrazáku.

čokoládová poleva

200g hořké čokolády - bez mléka

3 lžíce nasekaných zkaramelizovaných lískových oříšků

Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Zmrzlé kuličky nabíráme párátky, obalujeme v čokoládě a sypeme nasekanými ořechy. Vložte je na chvilku do lednice, aby čokoláda co nejdříve ztuhla.

Tadá!

#veganskýrecept #veganskémoučníky #veganskéferrero