bramborový salát bez majonézy

Snad každý má svůj vlastní, většinou několika generacemi prověřený, speciální recept na ten nejlepší Bramborový salát s velkým B. U nás se na Vánoce musí bramborový salát připravovat na několik způsobů, aby se vyhovělo všem požadavkům několika velice náročných rodinných příslušníků. Někdo to rád s domácí majonézou, někdo by chtěl cibuli a mrkev, jiní zase hrášek a cibuli, ale samozřejmě bez mrkve. Obdivuji maminku, která vždy stráví nad přípravou vánoční večere celé hodiny a to bez reptání.

Nyní bych Vám, milí přátelé, ráda představila Bramborový Salát s velkým B a s velkým S. Je to ten nej a nikdo mi to už nikdy nevymluví. Je krémový, sytý, sváteční, originální a plný zdravých, plnohodnotných surovin.. bez krutosti! :)

Braborový Salát bez majonézy

Doba přípravy: 30 minut

Pro 4 osoby, jako příloha

Budeme potřebovat:

500g nových brambor, loupaných či neloupaných, záleží jen na Vás

1 celé avokádo

1 červená cibule, nakrájená na jemno

1 citrón, vymačkaný

sůl

pepř

bylinky podle chuti, například: petrželka, pažitka, koriandr, kopr, jarní cibulka...

Postup přípravy:

Brambory uvaříme celé v osolené vodě a poté nakrájíme na půl centimetru velké kousky. V menší misce rozmačkáme dužinu avokáda spolu s citrónovou šťávou a ke konci přimícháme bylinky a dochutíme solí a pepřem. Tuto připravenou "majonézu" smícháme s vystydlými bramborami a máme hotovo. Krásný bramborový salát s avokádovou "majonézou" je na světě. Dobrou chuť :)

Poznámka:

Tuto jednoduchou bramborovou přílohu si může každý přizpůsobit svému vlastnímu gustu. My velice rádi přidáváme najemno nakrájenou červenou cibulku, rajčátka, dýňová semínka a prostě cokoliv se najde na zahrádce a ve spíži.

#bramborový #salát #vánoční #recepty #avokádo #Veganskérecepty #receptybezvajec #receptybezmléka