letní salát s růžovým grepem a granátovým jablíčkem

Léto je v plném proudu a sluníčko se na nás každý den usmívá. Hmm.. téměř každý den! :) V létě je potřeba věnovat patřičnou péči své pokožce a při včerejší procházce městem jsem narazila na moc prima informační deník o zdravé výživě k vnitřní a vnější kráse (EAT PRETTY, LIVE WELL od Jolene Hart).

Tato nádherná cvičební kniha obsahuje informace o snadno dostupných potravinách a velmi přehledně popisuje a vysvětluje jejich důležitost v našem denním jídelníčku. Jelikož pokožka je naším největším orgánem, její péči Jolene věnuje největší část své knihy. Každý den je naše pleť vystavena vnějším i vnitřím vlivům - mrazu, větru, slunečním paprskům, nedostatečné hydrataci, nedostatku vitamínů, minerálů, či stopových prvků atp. Nepříznivým slunečním UV faktorům se snažíme bránit různými způsoby a občas zapomínáme na to, že právě naše pokožka potřebuje přirozenou potravu bohatou na různé vitamíny, minerály, nemastné kyseliny aj.

Tento výborný salátek jsem původně chtěla pojmenovat Salátek Pro Krásnou Pleť. Obsahuje totiž suroviny, které naší pleti dodají veliký kopanec k jejímu mladistvému vzhledu.

Avokádo: detoxifikuje a podporuje hydrataci pokožky

Granátové Jablíčko: udržuje zdravou hladinu kolagenu, posiluje průtok krve do pokožky

Růžový Grep: chrání pokožku před poškození UV, hydratuje ji a detoxifikuje

Špenát: podporuje obnovu buněk

Ředkvička: podporuje tvorbu pojivových tkání

Bazalka: chrání buňky před oxidačním poškození

Dýňový Olej: podporuje čistotu pleti

letní salát s růžovým grepem a granátovým jablíčkem

budeme potřebovat:

1 růžový grep

1/2 granátové jablíčko

1 avokádo

1 hrst čerstvých špenátových listů

1 ředkvička

1/2 lžíce oleje z dýňových semínek

něco na ozdobu: například : bazalka, dýňová semínka, kešu oříšky atp.

Grep je třeba řádně oloupat, natrhat na kousky a spolu s granátovým jablíčkem a nakrájeným avokádem ho vložíme do misky, kterou jsme předem vystlali špenátovými listy. Přidáme na jemné plátky nakrájenou ředkvičku a zakapeme olejem. Vše promícháme a přidáme bazalku a ostatní semínka a oříšky.

Dobrou chuť :)

#Recepty #salát #oběd #léto